Krediler 

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar konusuna dair detayları yazımızda bulabilirsiniz. Kefilsiz kredi isteyen vatandaşların sayısı her geçen gün biraz daha artmaya devam etmektedir. Özellikle kefil süreci çok zor ve sıkıntılı bir süreç olduğundan dolayı, genel olarak kullanıcılar kefilsiz kredi çekmeye daha sıcak bakarlar. Çünkü günümüzde kefil bulabilmekte oldukça zordur. Zaten pek çok insan borçlu durumda olduğundan dolayı, yeniden büyük bir borcun altına girmek istemezler. Bu durumu gören bankalarda kefilsiz kredi gibi pek çok kolaylığı kullanıcıların hizmetine sunmuş durumdadır. Artık herhangi bir kefil şartı gerekmeden çok kolay adımlarla birlikte kişilerin istedikleri kredi tutarına ulaşması mümkün olabilir. Tabi bunun için kişilerden bazı kriterleri sağlaması beklenmektedir.

Bir örnek vermek gerekirse, eğer finansal geçmişiniz iyi durumdaysa, kredi notunuz ve geliriniz düzenliyse o zaman kefilsiz şekilde kredi alma hakkına sahip olabilirsiniz. Bunun yanında bankanın daimi müşterileri arasındaysanız  maaşınızıda bu banka üzerinden çekiyorsanız, kefilsiz kredi alma ihtimaliniz biraz daha güçlenmiş olacaktır. Yani bu tarz şartlar oluştuğu müddetçe bu avantajdan gerçek anlamda yararlanmanız mümkün olur.

Bunun yanında bazı bankalarında belli limitlerle birlikte kullanıcılara bu hakkı sunduğundan söz etmek gerekir. Bazı bankalar kefilsiz kredi için limiti 20 bin TL olarak belirlerken, bazı bankalar sadece 5 bin TL oranındaki bir krediyi kefilsiz şekilde vermeyi tercih edebilir. Aslında bu durum tamamen bankaların kendi stratejilerine göre seçtikleri bir durum olarak karşımıza çıkar.

Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?

Günümüzde pek çok bankanın bu sistemi vatandaşların hizmetine sunduğunu belirtmek gerekir. Özellikle aşağıdaki bankalar üzerinden kefilsiz kredi hayalinizi gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Akbank

Akbank kefilsiz şekilde kredi sağlayan bankalardan biridir. Bu bankaya kredi başvurusunda bulunmak için yapmanız gereken şey basittir. Sadece büyük harflerle kredi yazarak TC kimlik numaranızla birlikte 4425’ e mesaj göndermelisiniz. Bu sayede başvurunuz incelendikten sonra size bir dönüş yapılmış olacaktır.

İş Bankası

İş bankası da yine aynı şekilde kefilsiz kredi imkanından yararlanabileceğiniz bankalar arasında bulunur. Bu bankaya başvuruda bulunmak için online veya sms kanallarından istediğiniz birini tercih edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey büyük harflerle nakit yazarak T.C kimlik numaranızla birlikte 4402 numarasına kısa mesaj göndermektir. Çok kısa süre içinde kredi başvurusuna bu şekilde olumlu veya olumsuz şekilde dönülmüş olunur.

Yapı Kredi

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Yapı Kredi bankasıda vardır. Bu bankaya başvuruda bulunmak için kullanmanız gereken numara ise 4411 olmaktadır. Bunun yanında bankaya kredi başvurusunda bulunmak için diğer başvuru yollarından birinide deneyerek hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz. Bankanın sağlamış olduğu düşük faiz imkanlarından dolayı bir adım daha ön plana çıktığını belirtmek gerekir. Özellikle bu tarz bir yer arıyorsanız tam aradığınız üzerine olmuş olacaktır.

Bu bankalar üzerinden kredinizi çok hızlı bir şekilde almaya hak kazanabilirsiniz. Genel olarak kredi başvurularında teknolojinin imkanlarından yararlanılmaktadır. Başvurunuzu şubeye gitmek yerine online veya SMS kanalları üzerinden yapabilmeniz de mümkün tutulmuştur. Yani özellikle finansal geçmişin iyi bir düzeyde olması kredi alma ihtimalini güçlendireceğinden bu başvuru yolları üzerinden de olumlu cevaplar alabilirsiniz. İlk dönemlerde kredi notunuz üzerinden bir derecelendirme yapılarak bu şekilde diğer detaylarla birlikte kredi alıp alamayacağınız tam olarak ortaya çıkmış olacaktır. Bunun yanında gelir durumunuzun da çok önemli bir yerde olduğunu belirtmek gerekir. Özellikle bu maaşın yarısına kadar kredi ödemeleri gerçekleşeceğinden dolayı kredi miktarınızı buna göre belirlemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede krediye olumlu şekilde cevap alabilme ihtimaliniz biraz daha artmış olacaktır.

Benzer Yazılar