Duyurular İOSB Haberler 

INTERMOB MOBİLYA YAN SANAYİ, AKSESUARLARI, ORMAN ÜRÜNLERİ VE AHŞAP TEKNOLOJİSİ FUARI

Türkiye’nin fuarcılık alanında en önemli merkezleri arasında yer alan Tüyap’ın Beylikdüzü merkezindeki fuar alanı farklı alanlardaki girişimci ve ziyaretçileri bir araya getiriyor. Intermob Mobilya Yan Sanayi Fuarı bunlardan yalnızca biri.

Intermob Mobilya Yan Sanayi Fuarı, 30 ülkeden toplam 861 katılımcının yer aldığı, yerli olarak 53.000 ziyaretçinin yanında toplam 102 ülkeden toplamda 60.000 ziyaretçiye ulaşılan bir fuar olma özelliğini gösteriyor.

3bqajoktdien84497

Intermob Mobilya Yan Sanayi Fuarının Bu Yıl 19.su Düzenlenecek

 

Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek 19. Intermob Mobilya Yan Sanayi Fuarı, 22-26 Ekim 2016 tarihleri arasında Ağaç İşleme Makineleri ile Mobilya ve Orman Endüstrilerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleşecek bu fuarın ziyaretçiler tarafından ziyaret edilebileceği saatler ise 22-25 Ekim tarihleri arasında 10.00-19.00 saatleri arasındayken, 26 Ekim tarihinde 10.00-18.00 saatleri olarak belirlenmiştir.

Intermob Mobilya Fuarını ziyaret etmek isteyen ziyaretçiler için İstanbul’un farklı bölgelerinden Beylikdüzü’ndeki fuar merkezine ulaştırmak için servisler kalkacaktır.

1512672_766161776777177_7128122620388763453_n

Geçen Seneye Dair Fuarı Ziyaret Eden Ziyaretçilerin Genel Profili

  1. Intermob Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarını ziyaret eden ziyaretçiler genel olarak mobilya üreticileri, orman ürünleri firmaları, mobilya dekorasyon firmaları, makine üreticileri, makine ekipman firmaları, inşaat firmaları, nalbur ve hırdavat firmaları, mimarlar, mühendisler ve kimya firmaların yanında sektöre özel ilgi duyan ziyaretçilerden oluşuyordu.

Bu senede bu alanlarda faaliyet gösteren nitelikli ziyaretçilerin fuara katılım gösteren ziyaretçilerin çoğunluğunu oluşturması bekleniyor.

agac-intermob-2015-2

 

Fuara Katılım Gösteren Katılımcıların Çalışma Gösterdikleri Alanlar

 

Fuara katılım gösteren ahşap orman ürünleri ve malzemeleri alanında çalışan katılımcılar genel olarak; tomruk, kereste, yonga levha, kaplamalı levha, kontraplak, lamine ve laminat kaplamalar, dekor kağıtları ve overlay kağıtları, kenar bantları ve kaplamaları, kapı yüzeyi ve kapı paneli, profiller, lambri, süpürgelik ve çekmece, masa tablaları ve tezgahlar, ahşap el sanatları ve otantik ürünler üreten firmaların olduğu gözlemlenmiştir.

agac-intermob-2015-3

Bu alanda faaliyet gösteren firmalar, ziyaretçilerin yoğun taleplerinden dolayı fuardan beklentilerini karşılamayı başarmıştır. Özellikle yoğun ilgi gören ahşap el sanatları ve otantik ürünler fuar ziyaretçilerin en fazla uğradığı stantlar arasında yer alıyordu.

Fuara katılım gösteren mobilya aksesuarları alanında çalışan katılımcıların genel faaliyetleri arasında ise bağlantı sistemleri, menteşe sistemleri, raylı ve sürgülü sistemler, alüminyum profiller ve çerçeveler, metal mobilya iskeleti,  kapı ve pencere kolları, kilit sistemleri, mutfak ve banyo aksesuarları, ankastre ürünler, ayna ve cam ürünler ve malzemeler yer almaktadır.

Bu alanda faaliyet gösteren firmaların özellikle ankastre ürün üreten firmaların ziyaretçi profilinden umduklarını buldukları ve önümüzdeki Mobilya Yan Sanayi Fuarına katılım göstereceklerini söyledikleri elde edilen bilgiler arasında yer almaktadır.

agac-intermob-2015-4

Fuara katılım gösteren kimyasal malzeme üreticileri; boya, vernik, cila ve renklendiriciler, emprenye ve koruyucu malzemeler, reçineler ve incelticiler, tutkallar ve yapıştırıcılar alanında faaliyet gösterdikleri geçen sene düzenlenen 18. Mobilya Yan Sanayi Fuarının raporları arasında öne çıkıyor.

Oturma grubu ve yatak üretim malzemeleri alanında faaliyet gösteren firmaların ürettiği ürünler; döşemelik kumaşlar, ahşap ve metal iskeletler, elastik kolonlar, döşeme çerçeveleri, kapitone makinaları gibi bu alanda kullanılan önemli ürünlerdir.

Bu alanda üretim yapan firma ve kişisel katılımcıların dışında, bu alanın gelişiminde önemli katkıları bulunan hizmet faaliyeti yürüten firmalarda fuarın başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde önemli rol oynadı. Özellikle sivil toplum kuruluşları, kamu organizasyonları, finansal hizmetler, danışmanlık hizmetleri ve lojistik hizmetler bu alanda öncü konumdaydılar.

 

 

 

 

 

Related posts