KOSGEB Girişimcilik Destek ProgramıKOSGEB 

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı: Yenilenen

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı, yeni iş fikirlerine açık olanlara danışmanlık hizmeti vermektedir.

Girişimcilik bir süreçtir. Bunun için gerekli eforu harcamalı ve enerjiniz ile de her daim yeni fikirlere açık olmalısınız.

Aklınızdaki iş fikrini hayata geçirmek ve kendi işinizin patronu olmak için profesyonel destek almanız oldukça önemlidir.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Detayları

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Detayları

Yenilenen KOSGEB girişimcilik destek programı kapsamında uygulamalı olarak girişimcilik eğitimleri verilmektedir. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından sertifika almaya hak kazananlar için herhangi bir şekilde işletme kurma şartı da aranmamaktadır.

 Ancak hem sertifika almak hem de iş yerinizi açmak isterseniz kuruldan gerekli onayların geçmesinin ardından 90 gün içerisinde işyerinizi kurarak destek programı içerisinde sizlere sunulan kredi ve hibe gibi desteklerden faydalanabiliyorsunuz.

Girişimcilik sertifikası alarak iş hayatına atılmayı düşünüyorsanız devlet desteği olarak 50.000 lirayı geri ödemesiz olarak hibe şeklinde, 100.000 lirayı da geri ödemeli olarak kredi şeklinde talep edebilirsiniz. Bu sayede aklınızdaki işi hayata geçirebilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Kuruldan onay alarak devlet desteğinden faydalanmak için nasıl bir proje geliştirmeniz gerektiğini Biliyor musunuz? Bu konuda ve bir fikriniz yok ise danışmanlık hizmetinin yanı sıra eğitimden geçerek sertifikanızı da alabilirsiniz.

Devlet desteğinden, hibe ve kredilerden faydalanmak için hazırlamış olduğunuz planınızı, bir kez sunabilirsiniz. Bunun için en küçük bir hatanın bile büyük bir kayıp olacağını düşünerek profesyonel bir proje ve sunum hazırlamanız oldukça önemlidir.

KOSGEB girişimcilik destek programı kapsamında sunulan desteklerden faydalanmak için bilmeniz gerekenler ilk ve en önemli bilgi ise girişimcilik desteğinin sadece girişimciler için geçerli olan bir program olduğudur.

 Bunun için bir işletmede bulunan bir veya daha fazla ortaklardan herhangi birinin bir girişimcilik sertifikası olsa bile aynı işletme için sadece bir adet fon kullanılabilmektedir. Bunun için de almış olduğunuz sertifikayı sadece bir kez kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar