TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim DesteğiDuyurular 

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği Nedir?

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği

TÜBİTAK bünyesinde yer alan ve girişimcilik aşamalı destek programı olarak bilinen program isim değiştirerek TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği olarak devam etmektedir. Ancak değişikliğe uğrayan sadece programın ismi değil içerik olarak da pek çok farklı değişiklik meydana gelmiştir.

Program değişen yeni adı ile birlikte daha çok yeni iş kurmak isteyen genç girişimcilere hitap eden bir proje halini almıştır.

BİGG programı yani bireysel genç girişim programı yalnızca TÜBİTAK olarak değil diğer tüm genç girişimcileri destekleyen kurumları da bünyesine katarak oldukça büyük bir proje halini almış ve ülkemizdeki genç girişimciler ile ilgili önemli katkılar sağlamıştır.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği sayesinde hem bir araya gelen genç girişimciler hem de genç girişimcilere destek olan diğer tüm kurumlar ülkenin her yerinde tek bir ortak paydada birleşerek merkezler kurarak eğitimler vermektedirler. Bu sayede genç girişimcilerin planlarını ve projelerini bu eğitimler ile desteklemekte ve ayrıca hem genç girişimcilere hem cesaret hem de fikirlerinin gelişmesi konusunda katkı sağlamaktadırlar.

Eğer sizler de genç girişimci olarak hazırlamış olduğunuz projeyi TÜBİTAK bünyesinde kurula sunmak istiyorsanız BİGG programına dahil olabilir ve bireysel genç girişimci desteği kapsamında 150 bin liraya kadar teminat aranmaksızın ve geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanabilirsiniz.

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği Tüyoları

TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği Tüyoları

TÜBİTAK bünyesinde yürütülen bu destek programından hibe desteğinden faydalanmak için projenizin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız en çok hangi alandaki iş fikirlerinin daha çok onay aldığını incelemelisiniz. Özellikle AR-GE alanında büyük bir destek veren TÜBİTAK genellikle bu alanda hazırlanmış olan iş fikirlerine öncelik vermektedir.

Bilim ve teknoloji alanındaki yeni iş fikirlerini de desteklerken aynı zamanda da yurt içindeki AR-GE projelerini de ön sıralara almaktadır.

Devlet destekli olarak yararlanacağınız TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği projesinin kurul onayından geçmesi için danışmanlardan yararlanarak nasıl daha iyi bir proje hazırlayacağınız konusunda ve nasıl daha iyi bir sunum yapacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ulusal ve uluslar arası yeni fikirler ve ürünler hakkında hazırlanacak olan ve bilim ve teknoloji alanında sizlere yeni iş imkânları sunacak olan projeler sayesinde geri ödemesiz hibe desteğinden faydalanabilirsiniz.

Benzer Yazılar