Duyurular KOSGEB KOSGEB Haberleri 

KOSGEB İş Yeri Açma Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Girişimci adaylarının devlet teşvik hibe kredi imkanları sayesinde yeni bir iş kurabilmesi mümkün hale gelmektedir. Kobi olarak KOSGEB’den de faydalanabilirler. Bu yazımızda cinsiyet fark etmeksizin tüm girişimciler için sağlanmakta olan desteklerden bahsedeceğiz. Yazımız dahilinde, KOSGEB iş yeri açma hibe kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt bulabileceğiniz gibi, yine sunulmakta olan desteklerden olan Faizsiz kredi nasıl alınır sorusuna da cevap bulabileceksiniz.

kosgeb_logosu

İş yeri açma kararını veren girişimcilerin kamuyu mu yoksa özel banka desteklerini mi tercih edileceği durumlara göre değişmektedir. İş yeri açma kredisi başvuruları ve şartlarını ayrıntılarına yer verecek şekilde açıklamaya çalışacağız. Makalemize ilk konu başlığımız olan KOSGEB hibe iş kurma kredisi nasıl alınır sorosuna cevap bularak başlayalım.

KOSGEB destekli iş yeri açma kredisi nasıl alınır?

KOSGEB herkesin de bildiği üzere yeni yatırım yapmak isteyen genç ve dinamik fikirlere açık olan ve bunları destekleyen devlet kurumudur. Ve dahası ülkemizde resmi olarak bu desteği sağlayan tek kurumdur. Çoğumuzun kafasında aynı soru olabilir aslına bakarsanız devlet bu imkanı neden sunuyor ? KOSGEB destekli iş yeri açma kredisi nasıl alınır sorusuna ithafen devletin yapmış olduğu bu yardım önceleri sadece fabrikalara işçi bulması hasebi ile sağlanmakta iken, artık vatandaşa da getirmiş olduğu fikirler eşliğinde destek vermektedir.

20150902-360018839

Devletin yapmakta olduğu bu gelişme ve iyileşme sonucunda ise 2009 yılından sonra yeni ve gelişime açık bir çok alanda kobi ve yeni girişimciler için desteklerini arttırmıştır. Buna karşılık devlet ise destek verdiği genç girişimcilerden bazı durumları yerine getirmesini talep etmektedir. Devlet vereceği paranın doğru yerde ve doğru şekilde kullanıldığına emin olmak adına kredi alıp iş kuracaklardan belli garantiler almak isteyecektr ve bu nedenle bizlere KOSGEB için verilecek kursun çok önem arz ettiğini artık hepimiz çok iyi anladık. Bu durumda verilen kursa katılımın önem dercesi çok mühimdir. Ve kurstan alınacak belgenin de getirisinin ne kadar çok olacağını tahmin ediyor olmanız gerekir.

kosgeb-mulakat-sureci-ve-sonuclari

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursları

Bu kursları kuran devlet, çiftçiye yatırmcıya hibe olarak vermiş olduğu paranın doğru ellere geçmesi amacıyla bu kursları kurmuştur. Anlayacağınız üzere devletimiz burada da eğitim şart olduğunu savunuyor. Ve uygulamak için gerekli koşulları oluşturuyoruz.  Bu eğitime başvurabilmeniz için başvuruları şayet çalışan iseniz KOSGEB birimlerine eğer ki çalışan değilseniz İŞ KUR kurumlarına başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra kurs tarihinizin ve kurs yerinizin belli olmasını bekleyeceksiniz.

girişimci

Bankaların sunmuş olduğu iş yeri açma kredisi nasıl alınabilir?

Genç girişimci adaylarımız tüm bu yukarıda yer alan bilgileri adım adım uygulamadan,  doğrudan bankalardan iş yeri açmak için kredi almak istiyor ise, kendisinin kredi alabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Aklınızda henüz fikir olarak bulunan ve açmak niyetinde olduğunuz iş yeri için kredi başvurusu yaptığınız taktirde, banka sizden  kesinlik ile bir teminat ve kefili şart koyacaktır.

orZAiFKGhesjaOeBLHw8VtANs98Tp5TcUmPyNOy2xqwawuOW+Bm0T5HolW8kJalr86fQo1MFtQNx0+o5ZN8ySH7LyXgdRhHtli3hzU+xr2kGjnktVmg9zopzKn4VJsPAe9KERMa4CbERBRskdVhIlc757vy12xCmIc6GChoOeVD1pjTnqh4t8O2kJaK1dCtvpJRKNQ5DIDfA1HthaXsJv5AzKXXrWokH

Bu durumda aklınızda geliştirmiş olduğunuz yeni proje için koşulları yerine getirdikten hemen sonra, proje örneğinizi hazırlamanız gerekmektedir. Çünkü proje örneğinizin beğenilmesi, kurs sonrası hibe alabilmeniz için ilk ve en önemli adım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle de, kurs merkezinde kendinizi ön plana çıkarmalı ve devamsızlık kriterlerini yerine getirmelisiniz. Özellikle İstanbul’da yaşamakta olan bireyler için İSMEK programları yaklaşık olarak 10 günlük bir periyodu kapsamaktadır. Bu periyotta, kurs merkezine göre değişmekle beraber, 2 gün devamsızlık hakkı saklıdır.

 

 

Related posts