E Ticaret Yapana Devlet DesteğiE TİCARET İOSB Haberler 

E Ticaret Yapana Devlet Desteği Neleri İçeriyor!

E Ticaret Yapana Devlet Desteği

E Ticaret Yapana Devlet Desteği haberi gündeme bomba gibi düşüyor. Global dünyanın olmazsa olmazlarından olan e-ticaret ile artık neredeyse tüm işletmeler ticaretlerini dijital ortam üzerinden gerçekleştiriyorlar. Böylelikle hem daha geniş bir pazara açılıyorlar hem de normal ticarette yapamayacakları satış tirajlarına da ulaşabiliyorlar.

E Ticaret Nedir?

E-ticaret kısaca ticarette yapılan her şeyin internet yani dijital ortam üzerinden yapılmasına denilmektedir.

E-ticaret üç farklı aşamadan meydana gelmektedir.

-Sipariş oluşturma ve ödeme işlemleri

-Reklam oluşturma ve ürünü pazarlamak için uygun pazar arayışı

-Teslimat aşaması

Tüm bu aşamaların toplamında oluşan E-ticaretin tamamı sadece elektronik ortam üzerinden yapılabilmektedir.

Gelişen teknoloji ile artık neredeyse küçük büyük tüm şirketlerin dijitalleşmeye başlaması ile birlikte KOBİ’lerin de hemen hemen hepsi e-ticareti tercih ederek daha geniş bir pazarı tercih edebiliyorlar. Aslında bu bir tercihten öte her türlü işletme için zorunluluk haline geldi de diyebiliriz.

Özellikle ihracat konusu ile ilgili e-ticaretin oldukça büyük bir katkısının olduğunu söylemek mümkündür.

Gümrük işlemlerinin daha kolay bir şekilde yapılabilmesi ve diğer ülkelere gönderilmesi e-ticaret sistemi ile daha kolay ve pratik bir hale gelmiştir.

E Ticaret Yapana Devlet Desteği Detayları

E Ticaret Yapana Devlet Desteği detayları

E-ticaret sitelerinin hepsinden internet üzerinden ya da mobil olarak yirmi dört saat kesintisiz olarak alışveriş yapılabilmektedir. Bu da şirketler için kesintisiz bir hizmet sunmak ve satış yapmak anlamına geliyor. E-ticaret yapana devlet desteği de bulunmaktadır. E-ticaret sitesini ihracat için seçtiğinizde üyelik masraflarının %80’ini Ticaret Bakanlığının vermiş olduğu destek karşılamaktadır.

Bu sayede aslında şirketleri e-ticaret için teşvik eden Ticaret Bakanlığı ayrıca e-ticaret için farklı programlar ve eğitimler de sunmaktadır. İşe nereden başlayacağınız bilemiyorsanız ya da e-ticaret hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ticaret Bakanlığının hazırlamış olduğu programlardan yardım alabilir ve şirketiniz için faydalanabilirsiniz.

KOBİ danışmanları e-ticaret konusu hakkında ve işin prosedürleri hakkında sizlere detaylı bilgi verirken aynı zamanda şirketiniz için en sağlıklı pazarlara nasıl açılabileceğiniz konusunda da sizleri yönlendirmektedir.

Devletin vermiş olduğu destek ile küçük büyük demeden pek çok şirketin e-ticarete atılması sağlanmıştır. Şirketiniz için en sağlıklı süreci elektronik ortamda yürüterek e-ticaretin getirmiş olduğu fırsatlardan devlet destekli olarak faydalanabilirsiniz.

Benzer Yazılar