e-KOSGEBUncategorized 

e-KOSGEB Yayında

Kobilerin yanında olmaya devam eden KOSGEB uzaktan eğitim hizmeti veren e-KOSGEB adlı resmi internet sayfasını yayınladı. Buna göre artık, küçük ve orta ölçekli işletmeler işini büyütmek için neler yapabilecek, hangi kaynakları zamanında ve de doğru bir şekilde kullanması gerekecek bu ve daha birçok konunu derinlemesine ele alındığı bilgileri vatandaş bu siteden anında takip edebilecek.

e-KOSGEB

Geleneksel Girişimcilik Eğitimleri

e-KOSGEB sitesinde geleneksel girişimcilik eğitimleriyle ilgili elektronik ortamda alanında uzman kamu kurum ve kuruluşları personellerince hazırlanan içeriklere yer verilmektedir. Bu eğitimi tamamladıktan sonra girişimcilere elektronik katılım sertifikası verilerek ödüllendirilmektedir. 

Katılımcılar bu eğitimin sonunda geleneksel üretim araçları, tarım üretiminin milli ekonomiye katkısı, geleneksel tarım yöntemleri ve daha birçok konularda ayrıntılı olarak bilgi alabilecekler.

Modern Girişimcilik Eğitimleri

İşini büyütmek isteyen firma sahipleri için de yine tamamen modern üretim araçları ve bunların kullanılış biçimlerine yönelik ileri düzey eğitimler verilerek müteşebbisin her yönüyle ekonomi politikalarına yönelik bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Öte yandan modern girişimcilik teknikleriyle ar-ge faaliyetleri, teknopark tesislerinin kurulması ve bilimsel – teknolojik kurum ve kuruluşlar hakkında detaylıca tüm bilgilere sahip olmanız mümkün kılınıyor.

e-KOSGEB Katılımcıları Elektronik Sertifikayla Ödüllendiriliyor

Katılımcıların uzaktan eğitim sistemine dayanan bu elektronik öğretme metodunun sonunda elektronik ortamda düzenlenen katılım sertifikasıyla ödüllendirilmesi de yine e-KOSGEB projesinin bir diğer özelliğini oluşturuyor. Bu özellikleriyle KOSGEB tarafından girişimcilerin önünün açılması ve modern teknik imkanlardan her an haberdar olarak yeni gelişmeleri her an yakından takip etmesi amaçlanıyor. Bu nitelikleri esas alınacak olunursa her yönden tamamen girişimci vatandaşlarımıza yönelik düzenleme olduğunu dikkate almamız gerekir.

Yalın Anlaşılır Resmi Eğitim Videoları Yayında

Alanında uzman kamu personellerince hazırlanan eğitim videolarına da her yönüyle anında ulaşarak yalın, anlaşılır ve de son derece resmi eğitim videolarından haberdar olmak mümkün kılınıyor.

Bu özellikleri neticesinde değerlendirildiği zaman gerçekten de kaliteden ödün verilmeksizin en iyi koşullara dayanarak kendini göstermeye devam ettiğini dikkate almamız gerekir. Bu sayede ülkemizdeki istihdam politikasının amacına uygun olarak artarak modern girişimcilik tekniklerinden hareket edilerek üretimin sürekli devamlılık haline getirilmesi gerçekten de mümkün kılınan nitelik olarak önde geliyor.

Related posts

Leave a Comment