İOSB Haberler 

IPACK Türkiye Fuarı Hakkında Tüm Merak Edilenler!

Ipack Türkiye Fuarı; sadece Türkiye sınırları ile sınırlandırılamayacak kadar geniş kitlelerin katılımını sağlamış ambalaj, paketleme ve gıda işleme sistemleri sektörünün girişimcilerinin faaliyetlerini gösterdiği fuardır. Bu fuar kapsamında 2015 yılı verilerine göz atıldığında 119 ülkeden 112 marka ve 98 firmanın katılımı sağlanmıştır.

2015 yılında 30.su yapılan Ipack Türkiye Fuarının toplam katılımcı sayısı; yerli 11.167, yabancı 3.080 olmak üzere 15.000’e yaklaşmıştır. Bu sayede ambalajlama, paketleme ve gıda işleme alanlarında faaliyet gösteren katılımcılara geniş kitleler tarafından tanınma imkânı sunulmuştur.

16_20121212132641

Büyüyen Pazar Türkiye’de Büyük Katılımlı Ipack Türkiye Fuarı

 

2016 yılında 1-4 Eylül tarihleri arasında katılımcıların faaliyetlerini sürdürecekleri bu fuarın 31.si yapılacak. Bu fuarda katılımcıların geçen seneye göre daha fazla ziyaretçi tarafından tanınacağı tahmin ediliyor.

77 milyon nüfusu ile her geçen gün bölgesinin en önemli pazar alanlarından birisi haline gelen Türkiye sınırları içerisinde yürütülen bu fuar, katılımcıların geniş pazarlarda kendilerini tanıtma isteğinin karşılamayı hedefliyor.

Ipack Türkiye Fuarına katılım gösteren ülkeler arasında başta İran, Irak, Suudi Arabistan, Libya, Filistin, Suriye, Bulgaristan, Lübnan, Mısır, Suriye gibi bölgedeki diğer önemli ekonomik güçler yer almakta.

chemicals

 

Fuarın Türkiye Sınırları İçerisinde Gerçekleştirilmesinin Getireceği Avantajlar

 

Dünyanın en yüksek nüfusa sahip ülkeleri arasında 17. Sırada bulunan Türkiye yüksek nüfusundan dolayı doğal bir Pazar haline geliyor.

Ayrıca ülkedeki nüfusun büyük bir çoğunluğunun genç nüfustan oluşması, genç nüfusun tüketim alışkanlıkları doğrultusunda gelişen gıda sektörü ve buna paralel faaliyet gösteren ambalajlama ve paketleme sektörü için hayati bir önem arz ediyor.

Türkiye’nin bulunduğu konumun kıtalar arasında kilit bir pozisyonda olması, kıtalar arası yatırım yapmayı hedefleyen büyük girişimcileri bu bölgede yatırım yapama yönünde yapıcı bir karar almaya itiyor.

Ayrıca ülkedeki ortalama gelirin 10.000 doların üstünde olması, tüketici potansiyeli açısından ciddi yatırımlara neden olabilecek konumda.

internazionalizzazione

 

 

 

CNR Expo; Ipack Türkiye Fuarını Sunar

 

Türkiye’nin en önemli fuar alanlarının başında gelen CNR Expo’da düzenlenen Ipack Türkiye Fuarı, fuar merkezinin bulunduğu konum açısından fuarı, ziyaretçiler açısından ideal bir merkez haline getiriyor.

Ulaşımın kolay olması ve fuar alanının genişliği, katılımcıların yanında fuarı ziyaret edecek paketleme ve ambalaj sektörü meraklılarını da fuara çekecek bir etkiye sahip.

Fuarı 1-3 Eylül 2016 tarihleri arasında 10.00-19.00 saatleri aralığında fuarı ziyaret etmek isteyen ziyaretçilerin ziyaretine açıkken, fuarın son günü ziyaret saati 10.00-16.00 arasında sınırlandırılmış durumdadır.

İnternet üzerinden başvuruda bulunan gıda işleme, ambalajlama ve paketleme sektörü çalışanlarına ücretsizdir.

worldfood_2

Ipack Türkiye Fuarında Faaliyet Gösteren Firmaların Sektörel Dağılımına Dair;

 

Ipack Türkiye Fuarına katılımcı olarak katılan firmaların faaliyet gösterdiği ambalajlama sektöründe; ahşap ambalajlar, cam ambalajlar, doğal elyaflı ambalajlar, kâğıt bazlı ambalajlar, metal ambalajlar, lamine çok katlı ambalajlar, oluklu mukavva ambalajlar, plastik ambalajlar gibi önemli üretim türleri yer almaktadır.

Bunun yanında ambalajlama ve paketleme makineleri üretim alanında, ambalaj film ve makineleri, çemberleme makineleri, etiketleme makineleri, kesim bıçakları, zarf tipi paketleme makineleri, yapıştırma sistemleri, vakumlu paketleme makineleri gibi farklı türlerde girişimler mevcuttur.

Gıda işleme makineleri ve ekipmanları alanında ise bakliyat işleme teknolojileri, dondurma üretim makineleri ve ekipmanları, et ve tavuk ürünleri teknolojileri, konserve ürünleri teknolojileri, süt ve süt ürünleri teknolojileri, şişleme, dolum ve kolileme makineleri, yıkama makineleri gibi teknolojik faaliyetler bulunmaktadır.

Sektörde faaliyet gösteren katılımcıların sunduğu yardımcı ekipman ve sistemlerde ise depolama ve soğutma sistemleri, dijital ölçüm cihazları, kalite kontrol sistemleri, otomasyon sistemleri ve termoform sistemleri yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Related posts