İOSB Haberler 

MAKTEK AVRASYA 5. TAKIM TEZGÂHLARI, METAL-SAC İŞLEME MAKİNELERİ, TUTUCULAR-KESİCİ TAKIMLAR, KALİTE KONTROL-ÖLÇÜM SİSTEMLERİ, CADCAM, PLM YAZILIMLARI VE ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ FUARI

Türkiye’nin dünyadaki coğrafi konumu farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların katılım sağlayacağı fuarlar açısından çok önemli bir yere sahip. Yoğun genç nüfusundan dolayı kalifiye işçi arayışına, yoğun nüfusundan kaynaklanan tüketimden dolayı yoğun üretim ihtiyacına ve farklı bölgelerdeki ülkeleri bir araya getirme özelliğinden dolayı fuarcılık çalışmalarının yürütüldüğü en önemli ülkeler arasında yer alıyor.

466011

Bu yıl 5.si düzenlenecek olan Maktek Avrasya Takım Tezgâhları, Metal-Sac İşleme Makineleri, Tutucular-Kesici Takımlar, Kalite Kontrol-Ölçüm Sistemleri, Cadcam, Plm Yazılımları ve Üretim Teknolojileri geniş bir alanda yürütülen faaliyetlerinin yanında farklı bölgelerden gelen girişimcileri bir araya getirmesinden dolayı da önemli bir yere sahip.

11-16 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarın ziyaretçiler tarafından ziyaret edilebilecek saatleri ise 11-15 Ekim tarihleri arasında saat 10.00-19.30, 16 Ekim tarihinde ise 10.00-15.30 olarak sınırlandırılmıştır.

Bu alana ilgi duyan katılımcılar ve ziyaretçiler için İstanbul’un farklı bölgelerinden fuar alanına servisler kaldırılacaktır.

MAKTEK Avrasya Fuarı, Bu Alanda Faaliyet Yürüten Firmaları Buluşturmayı Hedefliyor

 

Dünyadaki sanayileşme faaliyetlerini ve bu alandaki rekabet gücünü doğrudan etkileyebilecek bir öneme sahip olan makine ve takım tezgâhlarının en önemli üreticileri 11-16 Ekim 2016 tarihleri arasında bu yıl 5.si düzenlenecek MAKTEK Avrasya Fuarında Buluşuyor.

maktek2012-6410201310271772

Geçen yıl 122.000 metre karelik alanda 15 salonda düzenlenen fuara, 33 katılımcı ülkeden 1.378 firma ve firma temsilcilikleri ile 3000 marka katılım göstermiştir.

Bunun yanında katılımcıların fuardan memnun ayrılmasını sağlayan 72 ülkeden toplam 65.722 ziyaretçi, bu alanda faaliyet gösteren farklı firmaların markalarını fuar alanında inceleme fırsatını bulmuştur.

Özellikle Makine İmalatçıları Birliği’nde bulunan 165 üye yatırım olarak tanımlanan makine ihracatının bu fuar sayesinde %65’ini gerçekleştirme potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Sektörlerinde ciddi bir tanınırlığa sahip olan bu firmalar, 100’ün üzerinde ülkeye yatırım makinesi olarak tanımlanan makinelerin ihracatını yapıyorlar. Bu ihracat oranının düzenlenecek 5. MAKTEK Avrasya Fuarı ile artış göstereceği düşünülüyor. Bu ihracatın yapıldığı alanda en önemli payı Avrupa ülkeleri tutuyor. Avrupa ülkelerinden sonra Ortadoğu, Asya ülkeleri, Amerika ve Uzakdoğu ülkeleri de ihracat yapılan önemli bölgeler arasında yer alıyor.

Bu yıl fuara katılım gösteren firmaların faaliyet yürüttüğü ülkelerin başında Almanya, Fransa, Çin, İngiltere ve Tayvan yer alıyor.

maktek2012-44102013102834511

2023 İhracat Hedefleri Doğrultusunda 5. MAKTEK Avrasya Fuarı Önemli Bir Yer Tutuyor

 

2023 yılı için hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat planında bu fuarın oluşmasında da önemli bir yer tutan iki stratejik sektörün temsilcisi Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makine İmalatçıları Birliği (MİB); bu ihracat hedefinin 100 milyar dolarlık kısmını gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. Bu palanda bu fuar önemli bir yer tutuyor. Bu planın gerçekleştirilmesini desteklemek için MAKTEK Avrasya 2016 Fuarı, Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ciddi bir şekilde destekleniyor.

Fuara Katılım Gösterecek Genel Katılımcı Profili

 

Bu yıl 5.si düzenlenecek fuara katılım gösterecek firmaların faaliyet yürüttüğü alanlar; CNC ve Üniversal Talaşlı İmalat Makineleri, Sac İşleme Makineleri, CAD/CAM Teknolojileri, Kesici ve Tutucu Takımlar, Ölçü Aletleri, Kalite Kontrol Cihaz ve Ekipmanları, Kaynak Kesme Ekipmanları, Kaynak Makineleri ve Yedek Parça, Taşıma Sistemleri, Yağlama ve Soğutma Sistemleri, Isıl İşlem Donanımları yer alıyor.

Geçen yıllarda düzenlenen fuarı ziyaret eden genel ziyaretçi profili ise; Metal Sanayi, Demir-Çelik Sanayi, İmalat Sanayi, Otomotiv Ve Yan Sanayi, Plastik Sanayi, Tekstil Sanayi gibi önemli alanlarda çalışan insanlardan oluşuyor.

Reklamlar

Related posts