KOSGEB İşletmelere Yönelik 2019 DestekleriUncategorized 

KOSGEB İşletmelere Yönelik 2019 Destekleri

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işletmelere yönelik kredi ve KOSGEB projeleriyle yine onların istihdama katkıda bulunmasında destekçisi olmaya devam ediyor. Bu yönde atılan adımlar dikkate alınarak şu desteklerin güncel olarak karşımıza çıktığını dile getirmemiz gerekir:

  • Girişimcilik destekleri
  • Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme destekleri
  • KOBİ Finansman destekleri

başlıca öne çıkan 2019 yılı destekleme projeleri olarak karşımıza çıkıyor.

KOSGEB

KOSGEB Girişimcilik Destekleri

Yenilikçi ve teknolojik üretim gerçekleştirmek açısından ayrıca ülkemizde istihdamı arttırmak adına girişimcilere (müteşebbis) devletin istihdam ve destekleme politikaları arasında yer alıyor. Bu politikalar neticesinde yer verilirse her halükarda gerçekten de dikkat çeken nitelikleri ışığında karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle ele almamız söz konusudur.

Girişimcilik desteğinde geri ödemesiz olarak 50.000 TL ve geri ödemeli olarak 100.000 TL olmak üzere toplamda 150.000 TL’ye kadar girişimcilik desteği sağlanmaktadır. Ayrıca üniversiteler ile yapılan KOSGEB girişimcilik projesi çerçevesinde birinci olan proje 25.000 TL ikinci olan projeye 20.000 üçüncü olan projeye ise 15.000 TL olmak üzere ekstra ödüller verilmektedir.

Arge Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri

Bilim ve teknolojiye dönük üretim ve milli üretim politikasına yönelik olarak araştırma ve geliştirme laboratuvarının (ar-ge) kurulmasından işletilmesine varıncaya kadar işletmelere verilen destek tipidir. Bu destek tipinde tam 750.000 TL tutarına kadar net destek yapılarak her yönüyle işletmelerin istihdama doğrudan doğruya katkıda bulunması amaçlanmaktadır. 

KOBİ Finansman Destekleri

KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanında olmaya devam ediyor. Onlara uygun vade koşullarında tam 500.000 TL tutarına kadar finansman desteği sunarak her yönüyle istihdama doğrudan doğruya katkıda bulunmasına imkan tanıyor. 

Ortada duran tüm bu ayrıcalıkları neticesinde yer verilecek olunursa gerçekten de kaliteden ödün verilmeksizin bilimsel ve teknolojik üretim koşullarına bağlı kalınarak işletmecilere  en iyi finansman desteklerin sunulmaya devam edildiğini dile getirmemiz gerekir. Bu nitelikleri baz alınacak olunursa gerçekten de kredi destekleriyle sizin de hem milli üretime dayanan hem de gelişmiş araştırma – geliştirme laboratuvar ortamlarında verilen üretim planına yönelik KOSGEB projesi olarak karşımıza çıkar. Bu güncel destekleme projeleri 2019 yılının güncel destekler listesidir.

Reklamlar

Related posts