İOSB Haberler 

9. Uluslararası Hayvancılık Ve Ekipmanları Fuarı

Türkiye sınırları içerisinde yürütülen hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi ve bölgedeki diğer ülkeler ile daha geniş bir hayvancılık algısı oluşturmak için düzenlenen Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarının bu yıl 9.su düzenleniyor.

12 Ekim – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye’deki fuarcılık faaliyetlerinin yürütülmesinden önemli bir konumda bulunan Tüyap Fuarcılık oluşumunun aracılığı ile Bursa Tüyap Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek.

2

Fuara katılım saati 10.00 – 19.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Fuar alanına ulaşmak isteyen ziyaretçiler için Bursa’nın farklı alanlarında servis hizmeti oluşturulmuştur.

Türkiye ekonomisinde önemli bir paya sahip olan tarım ve hayvancılık sektörünün verimli bir şekilde üretim yapması için çalışma yürüten firmaların pazarlama faaliyetlerinin geliştirilmesi, bu alanda faaliyet sürdüren çiftçilerin yeni teknolojiler ile tanışarak daha verimli çalışmalarda bulunabilmesi için düzenleniyor bu fuar. Bununla birlikte tarım ve hayvancılık alanında bu sayede artacak verim ile ihracatın da önemli bir seviye ulaşması hedefleniyor.

hayvancilik-b_31

 

Fuara Katılım Gösteren Katılımcıların Genel Profili

 

Bu yıl 9.su düzenlenen Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına katılım gösteren firmaların genel çalışma alanları arasında, canlı hayvan yetiştiriciliği, hayvansal üretim makineleri, mekanizasyon ve bu alanda sektörel yayınlar, hayvan sağlığı ve veterinerlik hizmetleri, ilaçları ve ekipmanları bulunuyor.

Hayvancılık ve bu alanda kullanılan ekipmanların tanıtım ve geliştirilmesine yönelik düzenlenen bu fuara katılım gösteren ziyaretçilerin geçen senelerdeki profili ise şu durumdadır:

koyun

Çiftçiler, üreticiler, mühendisler, danışmanlar, tarım projelerini geliştirecek potansiyel alıcılar, tarımsal işletme firmalarının yetkilileri, aracılar, komisyoncular, tarımsal kalkınma kooperatifleri yetkilileri, tarım makineleri sanayi yetkilileri, tarım sigorta firmaları yetkilileri, yedek parça üreticileri, ithalatçı firmaların bölge distribütörleri, tarım sektörünün kamu kurumları yöneticileri, uzmanları, tarım kuruluşları, tarımla ilgili meslek odaları, sivil toplum kuruluşlarında çalışan kişiler bu fuara katılım gösteren ziyaretçilerin genel profilini oluşturuyorlar.

Geçen sene fuara gösterilen katılım ise fuara bu sene katılım gösterecek katılımcıları mutlu edeceğe benziyor. Toplamda 22 katılımcı ülkeden 526 firma ve firma temsilciliği 8. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları fuarının genel katılımcı grafiğinin oluşmasında önemli bir rol oynuyor.

Bununla birlikte fuarın gelişmesinde bir diğer önemli faktörü oluşturan ziyaretçilerin grafiğinde, toplam 41 ülkeden 268. 125 ziyaretçi gibi önemli bir sayıya tekabül eden bir durum söz konusu. Bu durum ile birlikte Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren hayvancılık çalışanları sektörün profesyonelliğe ulaşmasının yanında gelişen teknoloji ile birlikte bu alanda yürütülen çalışmalardan daha fazla verim almayı hedefliyor.

top-slide-15-2

 

Fuarın Bu Denli Büyük Bir Ziyaretçi Kitlesinin Odağında Olmasında Katılımcı Profilinin Kategorizasyonu Önemli Bir Rol Oynuyor

 

Bu kategorizasyonda başı çeken katılımcıların arasında tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sera teknolojileri, gübreler ve zirai ilaçlar, su ve sulama teknolojileri, tohum, fide, fidan ve bahçecilik, çiçekçilik ve ilgili teknolojiler, ekolojik tarım, çiftçilik ve seralara yönelik diğer ekipman ve hizmetler, bağcılık ve şarapçılık ile ilgili teknolojiler, süt endüstrisi gibi Türkiye ekonomisinde de önemli bir yere sahip olan farklı sektörlerin başını çeken girişimler mevcuttur.

Türkiye geniş sınırlarından dolayı farklı iklimlerin etkisi altında kalıyor. Bu etkilerin Türkiye’ye sağladığı en önemli avantajlarda hayvancılık ve tarımsal üretim alanlarında geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olması bulunuyor.

Gelişen teknolojiler ve bu teknolojilerin ilişkili olduğu bilim dallarının endüstriye olumlu etkileri de düşünülürse hayvancılık alanındaki üretim ve sağlık ilişkisi, bu fuarın en önemli girişimlerinden birisi olacak. Fuara olan yoğun talebin böyle bir konuyu da bünyesinde barındırması ile ciddi bir ilişkisi söz konusu.

Related posts