Krediler 

Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün mü?

Gelir Belgesiz Kredi Almak Mümkün mü?

Maddi ihtiyaçlardan ötürü bazen kredi almak zorunlu bir hale gelebilir. Bu tarz zorlu durumlarda ilk olarak bankaların sunmuş olduğu avantajları inceleyerek sizin için uygun olan kredi türünü incelemeye almalısınız. Özellikle tatil masrafları, yeni evlenecek çiftler için düğün masrafları, üniversite eğitimi üzere maddi ihtiyaçlar, ev arabaya yönelik krediler gibi ihtiyaçlarınıza uygun olacak pek çok kredi türünün olduğunu belirtmek gerekiyor. Bazı kurallara özen göstermeniz alandan daha iyi şekilde çıkmanıza neden olacak şeyler arasındadır.

Bunun yanında gelir belgesiz olarak kredi almak istiyorsanız, bunun günümüzce mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle gelir belgesi olmayan veya gelir belgesini ispat edemeyen kişilerin bu imkandan yararlanması mümkün olacaktır. Günümüz koşullarında bazı bankalar bu sorunuda düşünmüş ve gelir belgesiz kredi imkanını ortaya çıkarmıştır. Bu sayede bu belgeye sahip olmayan kişiler içinde kredi alımının önü açılmıştır. Gelir belgesiz kredi almak ve belgesiz kredi veren bankalar konusunu incelemeye almadan önce, gelir belgesinin ne olduğunu ve nasıl alındığını belirtmekte fayda var.

Gelir Belgesi Nasıl Alınıyor?

Gelir belgesi, en özet tabirle kişilerin belirli bir işyerinde çalıştığını ve düzenli bir gelire sahip olduğunu ispatlayan belgedir. Her çalışanın farklı kurumlar üzerinden bu belgeyi çıkartabilme şansının olduğunu belirtmek gerekir. Kendi işinin patronu veya serbest mesleğe bağlı olarak çalışan kişiler bu belgeyi muhasebe kayıtları üzerine çıkarabilirler. Emekli ve çalışan kişilerin devletin kurmuş olduğu e-devlet sitesi üzerinden bu işlemleri yapması gerekecektir. Belirli adımlar üzerinden bu kişiler gelir belgesini çok rahat bir şekilde alabilirler. Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan kişilerin ise, işyerlerine bu durumu bildirerek gelir belgelerini almaları mümkün olacaktır. Diğer alanlara bağlı olarak çalışan kişiler muhasebat müdürlükleri üzerinden gelir belgelerini alabilirler.

2018 Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde müşteri çekmek isteyen pek çok banka, kredi konusunda pek çok kampanya yayınlamaya devam ediyor. Özellikle işsiz ve gelir belgesiz olan kişilerin bile en iyi kredi seçeneklerine ulaşmaları bu şekilde mümkün oluyor. İşte 2018 yılında kredi için başvuracağınız ve gelir belgesiz olsanız dahi olumlu sonuç alabilme ihtimaliniz olan bankalar:

Denizbank

Denizbank, gelir belgesi olmayan kişiler için en iyi seçeneklerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle uzun vade dönemi ve düşük faizleriyle birlikte kullanıcılar için oldukça iyi bir tercih gibi gözüküyuor. Bu banka üzerinden 55 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı gelir belgesiz şekilde alıp- 48 ay vadeli olarak ödemeniz mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken şey online veya cep şubesin üzerinden kredi başvurusunda bulunmaktır.

İşbank

36 aya kadar uzatabilen vadelerle kredi imkanı sunan İşbank, hızlı ve sorunsuz kredi için başvurabileceğiniz isimler arasında bulunuyor. Banka üzerindeki faiz oranları %1.52 olurken işsizlerinde bu fırsattan yararlanması mümkün olacaktır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası üzerinden %1.65 faizli olarak aklınızdaki kredi tutarını alabilmeniz mümmkün olacaktır. Üstelik bu krediyi ödeyebilmek için 36 ay vadeye kadar bir seçim yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için tek yapmanız gereken şey, bankanın kendi resmi sitesi üzerinden veya cep telefonu yoluyla başvuruda bulunmaktır.

Akbank

Akbank ise, daha düşük olarak maddi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bankalar arasında bulunuyor. Buradan en fazla 20 bin TL’ye kadar gelir belgesiz şekilde kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda en fazla 36 ay vadeli olarak bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Faiz oranlarına geçtiğimizde ise, %1.39 oranında bir faize sahip olduğunu görüyoruz. Bankaya kredi bavurusunda bulunmak için şubeleri tercih etmeniz gerekiyor. Bu sayede 20 bin TL sınırına kadar kredi alabilirsiniz.

Related posts