Finans Krediler 

İşimi Kurarken Nasıl ve Nerden Hibe Kredi Alabilirim?

Günümüzde ekonomin canlandırılması için çok sayıda hibe ve kredi verilmektedir. Bu sayede insanlar hayallerini gerçekleştirmek için açmak istedikleri dükkanları için sermaye bulmakta zorluk yaşamıyorlar. Bu hibelerin uygulanması esnasında bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Şartlar tam olarak yerine getirildikten sonra size yeterli miktarda hibe kredi desteği kurum tarafından sağlanıyor. Bu destekler bulunduğunu bölgelere göre farklılıklar gösterebiliyor. Doğu bölgesinde bu hibelere başvuru yapanlar yüzde yüz destek alırken, daha batıda yaşayanlar için bu destek yüzde 80 ya da 70 dolaylarında olabiliyor.

dreamstime_l_17319608

İş Kurarken Hibe Nasıl Alınır?

Bu destekler sayesinde kendi işini kurmak istemesine rağmen sermaye yetersizliği nedeniyle işe başlamada kendisinde yeterli cesareti bulamayanlar için büyük bir destek olacaktır. Bu alanda en çok bilinen hibelerden birisini KOSGEB vermektedir. Geçen yıl 30.000 TL hibe, 70.000 TL kredi verilirken bu yıl yeni yapılan düzenlemeler ile kredi ve hibenin miktarında artış sağlandı. 50.000 TL Hibe ve 100.000 TL kredi alma şansına sahip olacaksınız. Tabi bunları talep etmeniz için belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken bu hibe ve krediyi alabilmek için gerekli olan başvurunuzu yaparak 15 günlük kursu tamamlayarak bu desteği almanız için gerekli olan belgeye sahip olmalısınız.

is-arama-teknikleri

İş Hibesi

Bu belgeye sahip olduktan sonra kurs boyunca bu hibe ve krediyi kurumdan ne şartlar ile talep edebileceğiniz bilgisi sizlere verilmektedir. Bu bilgiler ile ya işinizi kurduktan sonra hibe talebinde bulunabilirsiniz ya da işinize başlamadan proje aşamasında hibe talebinizde bulunabilirsiniz. Ülkemizde kalkınma ajansları da bu konuda insanlara hibe kredileri vermektedir. Yaşadığınız bölgede hizmet veren kalkınma ajansını belirleyerek oradan alabileceğiniz hibe ya da kredileri öğrenebilirsiniz. Sadece bir şirket açma konusunda değil, ziraat, ar-ge, tarım aklınıza gelebilecek birçok konuda hibe ya da kredi verilebiliyor. Ülkemizde 26 farklı kalkınma ajansı bulunuyor. Kendi kalkınma ajansınızı bulduktan sonra gerekli işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Related posts