Krediler 

Devlet Destek Kredisi

Devlet Destek Kredisi

Ülkemizde sürekli olarak küçük ve orta kapsamlı işletmelere yönelik çalışmalar yapılmaya devam edilmektedir. Özellikle küçük ve orta kapsamlı olan işletmeler için pek çok maddi desteğin yapılması gündeme gelmiştir. Bu şekilde esnaflara yönelik oldukça cazip avantajların ortaya çıkarılması söz konusu olur. Günümüzde faizsiz olarak alınabilecek bu alanda pek çok kredi türü vardır. Bunlardan en çok ön plana çıkan ise, 30 bin TL faizsiz kredi olmaktadır. Aslına baktığımızda bu kredi tutarının daha çok yeni iş kuran kişilere yönelik verildiğini belirtmek gerekir. Aynı zamanda var olan işini biraz daha iyi bir boyuta ulaştırmak isteyenler içinde avantajlı bir yöntem olarak ön plana çıkacaktır. Esnafların en çok zorluk çektiği sürede bu kredi türü onların yardımına koşacak cinsten bir tutar olur. Bu alanda unutulmaması gereken bir konu ise, devlet destek kredisinin sadece bazı şartları taşıyan kişilere verileceğidir. Yani daha önceden herhangi bir hibe veya kredi alan kişilerin bu sistemden şuanda yararlanması ne yazık ki mümkün değildir. Eğer devlet tarafından verilmekte olan bu tarz bir kredi türüne başvurmadıysanız, şuanda verilen destek kredisine başvuru yaparak ihtiyaçlarınızı karşılama imkanınız oluşacaktır. Bu kredi türü üzerinden 3 yıl yani 36 ay vadeli olarak ihtiyaçlarınızı giderebilme hakkına sahip olursunuz.

İş Kurmak İçin Devlet Kredisi

İş kurmak isteyen kişilerin önünde zor bir dönem vardır. Özellikle maddi anlamda işe yeni girişen kişilerin pek çok zorlukla karşılaşabilmesi mümkündür. Bu tarz dönemler düşünülerek ortaya çıkarılan devlet kredisi, esnafların en iyi şekilde işlerini kurabilmelerine imkan tanıyor. Bu sisteme başvurarak faizsiz kredi alabilmek ve bunu uzun vade aralığıyla birlikte ödemek artık mümkün bir hale getirilmiştir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıysanız ve daha önce devletin sunduğu kredi sisteminden yararlanmadıysanız, bu sisteme başvurunuz kabul edilebilir. Bu alanda en az 50 bin TL oranında faizsiz şekilde kredi alabilme hakkınız vardır. Eğer 50 bin TL oranındaki kredi tutarı şuanda maddi ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetmiyorsa, o zaman 100 bin TL tutarına kadar faizsiz kredi imkanından yararlanmanız mümkün olacaktır. Tabi öncelikle kredi öncesinde bazı şartları tamamlamanız gerekiyor. Bunun için kişiler için şart koşulan eğitim kurslarını tamamlamalı ve sertifika sahibi olmalısınız. Daha sonra elinizde işinizle ilgili olan bir proje olmalıdır. Bu proje eğer onaylanırsa, başvurmuş olduğunuz krediyi kısa süre içinde alabilmeniz mümkün olur.

Kadınlara Girişimcilik Desteği

Devletin kadınların iş hayatına geçişinde pek çok desteği vardır. Günümüzde de kadınları iş hayatına teşvik etmek ve var olan işlerini genişletmeleri adına pek çok kredi desteği sunulmuştur. Yine devlet destek kredisi üzerinden bu alana başvurabilecek kadınlar, yeni iş kurmayı bu tutarlara bağlı olarak daha rahat bir şekilde sonlandırabilirler. Tabi bu durumda kredi almak isteyenlerin bundan sonraki dönem içinde bazı şartlara uyması beklenir. Bu krediyi alan kişilerin 3 senelik süre boyunca herhangi bir işte sigortalı olarak çalışması mümkün olmayacaktır. Bu şartlara uygun olduğunu düşünen herkes bu krediye başvurabilir. Özellikle devletin kadınları yeni işe teşvik etme konusunda biraz daha olumlu tepkiler verdiğini belirtmek gerekir. Yani bu alandaki kredi başvurunuzun gerçekleşme ihtimali bir hayli fazladır.

Hayvancılık Kredisi

Öte yandan bu alanda verilen diğer kredi türlerinden biri hayvancılık kredisidir. Ancak kişiler bu alana başvurduktan sonra, hibe olarak bu tutarları alırlar. 50 bin TL veya 100 bin TL gibi tutarlara kadar hibenin alınması mümkün olacaktır. Aynı zamanda kişiler haklarını küçükbaş veya büyükbaş hayvanlara göre yapabilmektedir.

Related posts