Krediler 

Faizsiz Kredi Almak Mümkün mü?

Günümüzde pek çok banka yapmış olduğu kampanyalarla birlikte müşterilerin beğenisini toplamaktadır. Artık pek çok insan istedikleri gibi bol avantajlı kredi türüne istedikleri her an ulaşma hakkına sahiptir. Bazen vatandaşlar için sağlanan faizsiz kredi kavramının genel olarak devlet kurumları tarafından verildiği sanılabilir. Aslında bu tamamen bir yanılgı olup, bankalara bağlı olarakta bu kredi türünü çekebilmek mümkündür. Özellikle bu konuda ön plana çıkan bazı kişilerin olduğunu belirtmek gerekir. Yeni bir iş fikrini hayata geçirmek isteyen veya var olan işini geliştirmek isteyen kişiler bu konuda biraz daha avantajlıdır. Tabi ticari bir amaç taşımadan faizsiz kredi almak isteyen kişilerde günümüzde reddedilmez. Yalnızca bu konuda belirtmek istediğimiz nokta, bireysel veya ticari müşteriler için bazı şartların arandığıdır. Eğer banka tarafından söylenen şartları eksiksiz bir şekilde taşıyorsanız, bu kredi türünden istediğiniz her an yararlanma imkanınız vardır.

Bu alanda karşımıza ilk şart olarak banka müşterisi olmak çıkar. Eğer bankanın müşterileri arasında bulunuyorsanız, sınırlı miktardaki tutarı bu şekilde faizsiz olarak çekebilmeniz mümkündür. Bazı bankalarda bu şartın yanında başka ek şartlarda istemektedir. Bunlara önem verilerek bankadan kredi alabilme ihtimaliniz oluşur. İlk aylardaki kullanım bedeli ve dosya masrafları faizsiz kredi için istenen diğer şartlar arasında bulunur. Bunun yanında %20’ye kadar tahsis ücretinin alınmadan, istediğiniz tutarı alabilmenizde mümkün olacaktır. Bu kavram genel olarak sektörde faizsiz kredi adıyla anılır.

Faizsiz Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Daha az ödeme yapmanıza olanak sağlayacak faizsiz kredi, iş veya kişisel maddi ihtiyaçlarınız için alabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu sayede sınırlı miktardaki maddi ihtiyaçları giderebilir ve bunları kolay bir şekilde ödeme avantajı yakalayabilirsiniz. Faizsiz kredinin diğer kredi türlerinden ayrılan özelliği ise, vatandaşlara belirli bir miktarda kredi alabilmeye imkan tanımasıdır. Yani büyük bir maddi ihtiyacınız varsa, bu kredi türü ne yazık ki ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde değildir. Bunun için faizsiz krediye yönelmeden önce, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığının sorgulamasını yapmalısınız. Özellikle çeşitli maddi ihtiyaçlar, eğitim giderleri, tatil giderleri, ürün giderleri gibi konularda bu alana başvurmanız daha doğru bir seçim olur. Araba veya ev gibi ihtiyaçlar için, farklı kredi türlerinden yardım almanız gerekiyor.

Öte yandan konu hakkında bilinmesi gereken diğer şeylerden biri, bankaların uygulamış olduğu dosya masraflarıdır. Faiz olmadığından dolayı bu durum dosya masraflarına yansıtılarak bu şekilde aradaki fark kapatılmaya çalışılır. Özellikle diğer kredi türlerinden daha fazla olmak üzere dosya masrafı ödemeniz kaçınılmaz bir hale gelebilir. Bu nedenle kredi almak istediğiniz bankaya doğru bir şekilde karar vermelisiniz. Aynı zamanda sigorta kavramıda vatandaşların karşısına çıkabilecek konular arasında bulunuyor. Bankalar genel olarak faizsiz kredi verebilmek için sigortayı bir şart haline getirebiliyor.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar konusuna geldiğimizde ise, karşımıza günümüz itibariyle sınırlı bir seçeneğin geldiğini belirtmek gerekir. Bu bankalar arasında bir kıyaslama yaparak, her açıdan sizin için hangisinin daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Bu şekilde masrafları biraz daha azaltarak daha avantajlı bir kredi türü oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda başvurabileceğiniz bankalar ise Ziraat Bankası, Albaraka Türk, Türkiye Finans Bankası, Kuveyt Türk bankasıdır. Her geçen gün bunlar sayıca biraz daha arttığından dolayı, önümüzdeki zamanlarda seçim yapmak için biraz daha alternatife sahip olmuş olacaksınız. Özellikle iş için kredi almayı düşünüyorsanız en fazla 30 bin TL oranında kredi çekebileceğinizi hatırlatmamız gerekiyor.

Related posts