Krediler 

İşsizler Kredi Çekebilir mi?

İşsizler kredi çekebilir mi ?

Bankalar tarafından verilen kredi hizmeti sayesinde, pek çok aile maddi ihtiyaçları çok daha rahat bir şekilde giderme avantajı yakalıyor. Günümüzde pek çok insan bankalara danışarak kredi alıp alamama ihtimalini sorguluyor. Bunun yanında işsizlerde aynı şekilde kredi çekip çekemeyeceğini sorgulayan kişiler arasında bulunuyor. Artık bankalar tarafından günümüzde çok fazla avantaj duyurulduğundan dolayı, işsizlerde bu konuda düşünülmüş durumdadır. Artık herhangi bir işe sahip olmayan kişilerde istedikleri tutardaki parayı bu bankalar üzerinden alma hakkına sahiptir. Üstelik bu krediyi belgesiz ve kefilsiz bir şekilde alabilmenizde artık bundan sonra mümkün olacaktır. Bu yazımızda işsizler için kredi veren bankaları sizler için araştırdık. İşte günümüzde rahat bir şekilde kredi alabileceğiniz bankalar ve sağlamış oldukları avantajlar:

Enpara

Enpara günümüzün en çok kullanılan bankaları arasında bulunuyor. Pek çok avantajı içinde bulunduran Enpara, özellikle masraflardan kurtardığı için pek çok insanın ilk olarak yöneldiği isimlerden biri haline gelmiştir. Bunun yanında kredi konusunda da oldukça cazip bir seçenek olarak gösterildiğini belirtmek gerekir. Eğer şuanda herhangi bir işte çalışmıyorsanız, bu sorunu dert etmeden Enpara üzerinden kredi almaya başlayabilirsiniz. Üstelik 48 aya kadar vade seçeneği sunan bu banka, sigortaya bile gerek duymadan kredi almanızı mümkün bir hale getirecektir. Başvurular için yapmanız gereken tek şey, bankanın kendi resmi sitesini kullanmak veya cepten başvuruda bulunmaktır.

Odeabank

Odeabank sadece belirli bir müşterisinden gelir belgesi isteyen bankalar arasında bulunuyor. Bunun haricinde ise kredi çekmek istediğinizde herhangi bir belgeyi yanınızda getirmenize bu banka sayesinde kesinlikle gerek yoktur. Bu sayede en fazla 35 bin TL oranında bir krediyi bu bankadan çekme hakkına sahip olursunuz.

CEPTETEB

CEPTETEB masrafsız ve gelir belgesiz olarak kredi alabileceğiniz seçenekler arasında bulunuyor. Her ne kadar masrafsız ve gelir belgesiz olarak kredi versede, kredi başvurusu sırasında sigorta bedelini temin ettiğini söylemek gerekir.  Tabi bu avantajlara bağlı olarak sınırlı bir kredi bedeli çekebilmeniz mümkündür. Eğer maddi ihtiyaçlarınızın toplamı 30 bin TL’yi aşmıyorsa, bu banka değerlendirebileceğiniz en iyi alternatiflerden biri olarak karşınıza çıkacaktır.

ING Bank

Eğer yukarıdaki bankaların vermiş olduğu kredi tutarları sizin için yeterli miktarlar değilse, ING bankın bu konuda iyi bir tercih olacağını belirtmemiz gerekiyor. Zira şuanda ING bank üzerinden en fazla 50 bin TL’ye kadar olan tutarı alabilme hakkınız vardır. Bunun yanında kredi hakkında müjdeleyeceğimiz diğer konulardan biride bu kredinin sizi tamamen dosya masraflarından kurtarmasıdır. Zira artık kullanıcılar için en çok sıkıntı yaratan konulardan biri olan dosya masraflarını bu bankadan alacağınız krediler sırasında kesinlikle ödemek durumunda kalmazsınız. Bankanın sağlamış olduğu vade oranlarına baktığımızda da bu alanda da oldukça yüz güldüren sonuçların olduğunu görüyoruz. Bankadan 3 aydan başlayarak 48 kadar vadeli olarak kredi alabilme imkanınız vardır.

İşsizlerin Kredi Alabilmesi İçin Aranan Şartlar

Yukarıdaki bankalardan herhangi birini kullanarak var olan maddi ihtiyaçlarınızı bu şekilde gidermeyi deneyebilirsiniz. Tabi öncelikle bunun için aranan bir şart olduğunu unutmamalısınız. Bu bankalar işsiz kişilere kredi verebilmek için öncelikle ipotek edilebilecek bir malvarlığı aramaktadır. Yani size ait olan ev, araba, yazlık gibi herhangi bir malvarlığı üzerinden bu kredilere başvurabilmeniz mümkün olur. Ancak bu şekilde istediğiniz kredi tutarını alabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanında ipotek ettirdiğiniz malın %80’lik kısmı kadar kredi alabilme hakkınız doğmuş olur. Yani evinizin değeri şuanda 100 bin TL durumundaysa bu şartlar karşılığında 80 bin TL oranında bir kredi alabilirsiniz.

Related posts