Finans Krediler 

Sıfır Faizli Devlet Kredisi Nedir?

Sıfır faizli devlet destekli krediler, yerli üretimin tanıtılması amacı ile ülkemizde yapılmaktadır. Bu bağlamda işini kurmak isteyen kişiye veya işi olup da, bunu büyütmek isteyen kişilere devlet sıfır faizli kredi sistemini özel olarak hazırlamıştır. Kişinin işi üzerinden hammadde alımı, iş yeri ilgili çeşitli organizasyonlar, döner sermaye ihtiyaçları gibi birçok ihtiyacını gidermek için kullanabilecektir. Başvurular yapıldığında, 30 TL’ye kadar faizsiz şekilde kredi verilip, taksitlendirme kişinin ödeme koşullarına bağlı olarak düzenleniyor.  Sıfır faizli devlet destekli krediler 2016 yılında işleme geçmiş olup bu yıl içerisinde varlığını sürdürmüştür. Sıfır faizli kredi türünden yararlanmak için aranılan bir takım özellikler bulunuyor.

en-kolay-kredi-veren-banka-onerisi

Sıfır Faizli Devlet Kredisi Nasıl Alınır?

 

  • Faizsiz krediye başvurmak için kişinin önceden bankalara herhangi bir borç durumunun olmaması gerekir. Ayrıca faizli şekilde önceden almış olduğu krediyi bitirmeden ve borcunu kapatmadan sıfır faizli kredi türünden yararlanamaz.
  • İşini büyütmek veya yeni işyeri açmak için ihtiyaç duymuş olduğu sıfır faizli kredi almak için, kişi bir yıl içersinde en fazla iki kere başvuru yapabilir.
  • KOSGEB işyeri açmak isteyen kişilere daha fazla yardımcı olduğu için sıfır faizli kredi daha çok işyeri büyütmek isteyen kişilerin tercihleri arasında yer alıyor.

hesap-virmani-nedir

  • Tek seferde verilecek olan faizsiz kredi en fazla 30.000 TL olacaktır.
  • 30 bin esnaf kredisinde, esnaf ve kredi kefalet kooperatiflerinin şartları etkili olacaktır.
  • Sıfır faizli kredi isteğinizin onaylanması için devlet kuruluşlarından, kamu, kurum veya diğer yerlerde herhangi bir ipotekli veya borçlu bir durumunuzun bulunmaması gerekmektedir.
  • Devletten herhangi bir projeniz için hibe şeklinde kredi türü almışsanız sonradan sıfır faizli kredinizi bu projeniz için tekrar alamazsınız.

img_7395

  • Sıfır faizli devlet destekli kredi türlerinden birini almak için ilgili bankalara başvuru yaparak, başvurunuzun incelenmesini bekleyebilirsiniz. Onaylandığı zaman banka tarafından size bilgi verilecektir.
  • Sıfır faizli devlet kredisinde belirtilen vade çerçevesinde düzenli şekilde taksitlerinizi öderseniz bu sizin kredi notunuzu yükseltir. Ancak taksit günü gelir ve siz hale taksitinizi ödemezseniz bu durumda sizlere bir takım faiz işlemleri uygulanır.

Related posts